CAF
Center for ArbejdsFastholdelse
FORSIDE HVEM ER CAF TILBUD METODE REFERENCER PUBLIKATIONER KONTAKT
 
 

HVEM ER CAF
-
tværfaglig udredning og rådgivning der virker

CAFs specialistteam har mange års erfaring med at kombinere socialfaglig ekspertise med viden om arbejdspladsen og lægefaglig/ergonomisk/arbejdspsykologisk viden i det konkrete samarbejde med ansatte og virksomheder.

CAF er en del af Socialmedicinsk Enhed under Arbejds- og Miljømedicinsk Afdeling, på Frederiksberg Hospital og fungerer som indtægtsdækket virksomhed.

Alt efter situationens karakter inddrages CAFs faglige kompetencer, hvilket også kan omfatte brug af eksterne konsulenter.

Præsentation af CAF >

Kontakt til det tværfaglige specialistteam

Camilla Vitu, konsulent, cand.scient.soc
Email : camilla.caroline.vitu@regionh.dk
Tlf. 40 22 78 95

Bodil Jansen, konsulent
Email : bodil.jansen@regionh.dk
Tlf. 23 71 54 73

Anette Bloch, konsulent
Email : anette.bloch@regionh.dk
Tlf. 24 97 87 48

Line Juul Larsen, konsulent
Email : line.juul.larsen@regionh.dk
Tlf. 24 62 73 79

Martin Lindhardt Nielsen, speciallæge i arbejdsmedicin
Email : martin.lindhardt.nielsen@regionh.dk
Tlf. 35 31 37 71

Nina Laursen, fysioterapeut
Email : nina.laursen@regionh.dk
Tlf. 40 44 91 93

Anne Stahlschmidt, arbejdspsykolog, cand.psyk.

 
 
CAF - Center for ArbejdsFastholdelse Socialmedicinsk Enhed  Frederiksberg Hospital   Nordre Fasanvej 57, vej 8, opgang 2, 2.sal 2000 Frederiksberg  Tlf. 38 64 98 00  Sidste opdatering 27.02.15